Нормативна база
Лікарські засоби
Народний рейтинг лікарів
Інші розділи
Зворотній зв’язок
для медичного застосування препарату
ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг
( PARACETAMOLUM 325 mg )
Склад лікарського засобу
діюча речовина: 1 капсула містить парацетамолу 325 мг;
допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат.
оболонка капсули містить : желатин; еритрозин (Е 127); барвник «жовтий захід» FCF (E 110); тартразин (Е 102); титану діоксин (Е 171); амарант (Е 123); барвник «хіноліновий жовтий» (Е 104).
Лікарська форма
Капсули.
Тверді желатинові капсули з червоно-оранжевою непрозорою кришечкою та жовтим непрозорим корпусом або рожевою непрозорою кришечкою та непрозорим корпусом кольору «резеда», що містять порошок білого кольору.
Назва і місцезнаходження виробника
ТОВ «Стиролбіофарм».
Україна, 84610, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 97.
Фармакотерапевтична група
Аналгетики та антипіретики. Парацетамол. Код АТС N02B E01.
Капсули містять парацетамол – аналгетик і антипіретик (знеболювальний та жарознижувальний засіб). Парацетамол швидко та майже повністю абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30-60 хвилин. Період напіввиведення становить 1-4 години. Рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму. Зв’язування з білками плазми варіабельне. Виводиться переважно нирками у формі кон’югованих метаболітів.
Показання для застосування
Головний біль, включаючи мігрень та головний біль напруги; біль у спині; ревматичний біль; біль у м’язах; періодичні болі у жінок; невралгії; зубний біль; полегшення симптомів застуди та грипу, таких як гарячка, ломота, біль.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія.
Належні заходи безпеки при застосуванні. Необхідно порадитися з лікарем стосовно можливості застосування препарату пацієнтам з порушеннями функції нирок і печінки.
Слід враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.
Не перевищувати зазначених доз.
Не приймати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.
Якщо головний біль стає постійним або симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.
Особливі застереження
Застосування у період вагітності або годування груддю
Вагітність. Призначення препарату у період вагітності або годування груддю можливе лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Період годування груддю. Парацетамол проникає у грудне молоко, але у клінічно незначущих кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Не впливає.
Діти
Не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.
Спосіб застосування та дози
Препарат призначений для перорального прийому.
Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1-2 капсули кожні 4-6 годин у разі необхідності. Інтервал між прийомами має становити не менше 4 годин. Максимальна добова доза – не більше 4000 мг протягом 24 годин.
Дітям (6-12 років): по 1 капсулі (325 мг) кожні 4-6 годин у разі необхідності, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Приймати не більше 4 доз протягом 24 годин.
Тривалість лікування визначає лікар. Максимальний термін застосування без рекомендації лікаря – 3 дні.
Передозування
Ураження печінки може виникнути у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли понад 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбітоном, фенітоїном, примідоном, рифампіцином, звіробоєм чи іншими лікарськими засобами, що індуктують ферменти печінки; регулярний прийом надмірних кількостей етанолу; глутатіонова кахексія (розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голод, кахексія) застосування 5 г або більше парацетамолу може привести до ураження печінки.
Симптоми передозування у перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, крововиливи, гіпоглікемію, кому та летальний наслідок. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може проявлятися сильним болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією і розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначались також серцева аритмія та панкреатит.
При тривалому застосуванні препарату у великих дозах з боку органів кровотворення може розвинутись апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі великих доз з боку ЦНС – запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи – нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).
При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів.
Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята у межах 1 години. Концентрація парацетамолу у плазмі крові повинна вимірюватися через 4 години або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є недостовірними). Лікування N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 годин після прийому парацетамолу, але максимальний захисний ефект настає протягом 8 годин після прийому. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. У разі необхідності пацієнту внутрішньовенно ввести N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. При відсутності блювання можна застосувати перорально метіонін як відповідну альтернативу у віддалених районах поза лікарнею.
Побічні ефекти
Побічні реакції парацетамолу:
— алергічні реакції: анафілаксія, шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках (зазвичай генералізований висип, еритематозний, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т. ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
— з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності «печінкових» ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці;
— з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
— з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія;
— з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗЗ.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом та домперідоном і зменшуватись холестираміном. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений при одночасному довготривалому регулярному щоденному застосуванні парацетамолу, з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту.
Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.
Протисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), які стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатотоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами збільшується токсичний вплив препаратів на печінку.
Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.
Не застосовувати одночасно з алкоголем.
Термін придатності
5 років.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 6 або 12 капсул у блістері;
по 6 капсул у блістері, по 5 блістерів у пачці;
по 12 капсул у блістері, по 10 блістерів у пачці;
по 30 або 50 капсул у контейнері, по 1 контейнеру у пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта – капсули № 6, № 12, № 30 у блістерах; капсули № 30 в контейнерах.
За рецептом – капсули № 120 у блістерах;
– капсули № 50 у контейнерах.
Нормативна база
Лікарські засоби
Народний рейтинг лікарів
Інші розділи
Зворотній зв’язок
Инструкция по применению
Оглавление
Міжнародна та хімічна назви:
рaracetamol; пара-ацетамінофенол;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, верхня і нижня поверх ніяких опуклі. На одну з поверхонь нанесені риска і написи «Р» і «325»;
склад: 1 таблетка містить парацетамолу 0,325 г;
допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, повідон, крохмальпреже латинізований кукурудзяний, кислота стеаринова, або натрію стеарат, повідон, крохмаль кукурудзяний, аеросил.
Форма випуску.
Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Анальгетики. Код АТС N02B E01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Має знеболювальну, жарознижувальну та помірно виражену протизапальну дії. Сповільнює синтез простагландинів тазнижує збудженість центру терморегуляції гіпоталамуса.
Фармакокінетика. Швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, проникає в усі тканини, зв’язується з білками плазми 25 %. Біодоступність препарату при внутрішньому прийомі становить 100 %. Максимальна концентрація уплазмі крові спостерігається через 30-60 хв. після прийому внутрішньо. Жарознижувальий ефект настає через 2 год. Тривалість дії — 3-4 год. Періоднапів виведення (Т1/2) — 1-4 години. Метаболізується в печінці з утворенням глюкорангіду і сульфату парацетамолу. Незначна кількістьпарацетамолу деацетилюється з утворенням пара амінофенолу, який сприяє утворенню метгемоглобіну, тобто обумовлює токсичність препарату. Виводиться нирками, головним чином у вигляді продуктів кон’югації, менш ніж 5 % екскретується у незмінному стані.
Показання для застосування.
Біль слабкої та помірної інтенсивності: головний, зубний біль, біль у спині, артралгії, міалгії, невралгії, меналгія, гарячковий синдром при застудних захворюваннях.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 10 років внутрішньо по 1 таблетці на прийом 2-3 рази на добу. Найбільша добова доза для дорослих 1,5 г.
Побічна дія.
З боку кровотворення: агранулоцит оз, тромбоцит опенія, анемія, лейкопенія, метгемоглобінемія.
З боку сечовидільної системи: ниркова коліка, асептична піурія, інтерстиціальний гломерулонефрит.
Алергічні реакції: висипання на шкірі.
Сонливість або, навпаки, надмірна збудливість; пригнічення скоротливості міокарда.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, порушення функції печінки та нирок, цукровий діабет, хвороби крові, при вагітності таперіод лактації.
Передозування.
Симптоми: в перші 24 години — блідість, нудота, блювання та біль в абдомі-нальній ділянці живота; через 12-48 годин – ураження нирок та печінки з розвитком печінкової недостатності (енцефалопатія, кома, летальний кінець), серцеві аритмії, панкреатит. Ураження печінки можливе при прийомі 10 г і більше (у дорослих). У разі передозування необхідно зменшити дозу або тимчасово припинити прийом препарату. Лікування: призначення метіоніну внутрішньо або внутрішньо венно N-ацетил цистеїну.
Особливості застосування.
Парацетамол з обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції печінки і нирок, а також хворим похилого віку. При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Збільшує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину) та імовірність ураження печінки гепато токсичнимипрепаратами. Метоклопромід збільшує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування. Барбітурати зменьшують жарознижувальну активність. Парацетамолпосилює терапевтичний ефект кислоти саліцилової, піразолону, кодеїну, кофеїну; при цьому зменшуються токсичність препарату. При поєднанні з індукторами ферментів (фенобарбітал) можливе посилення метгемоглобінемії. Працетамол по-тенціюєдію спазмолітиків.
Умови та термін зберігання.
Зберігати у сухому, захищеному від світла місціЗберігати у недоступному для дітей місці.
Термін придатності
5 років.
для медичного застосування препарату
ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг
( PARACETAMOLUM 325 mg )
Склад лікарського засобу
діюча речовина: 1 капсула містить парацетамолу 325 мг;
допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат.
оболонка капсули містить : желатин; еритрозин (Е 127); барвник «жовтий захід» FCF (E 110); тартразин (Е 102); титану діоксин (Е 171); амарант (Е 123); барвник «хіноліновий жовтий» (Е 104).
Лікарська форма
Капсули.
Тверді желатинові капсули з червоно-оранжевою непрозорою кришечкою та жовтим непрозорим корпусом або рожевою непрозорою кришечкою та непрозорим корпусом кольору «резеда», що містять порошок білого кольору.
Назва і місцезнаходження виробника
ТОВ «Стиролбіофарм».
Україна, 84610, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 97.
Фармакотерапевтична група
Аналгетики та антипіретики. Парацетамол. Код АТС N02B E01.
Капсули містять парацетамол – аналгетик і антипіретик (знеболювальний та жарознижувальний засіб). Парацетамол швидко та майже повністю абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30-60 хвилин. Період напіввиведення становить 1-4 години. Рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму. Зв’язування з білками плазми варіабельне. Виводиться переважно нирками у формі кон’югованих метаболітів.
Показання для застосування
Головний біль, включаючи мігрень та головний біль напруги; біль у спині; ревматичний біль; біль у м’язах; періодичні болі у жінок; невралгії; зубний біль; полегшення симптомів застуди та грипу, таких як гарячка, ломота, біль.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія.
Належні заходи безпеки при застосуванні. Необхідно порадитися з лікарем стосовно можливості застосування препарату пацієнтам з порушеннями функції нирок і печінки.
Слід враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.
Не перевищувати зазначених доз.
Не приймати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.
Якщо головний біль стає постійним або симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.
Особливі застереження
Застосування у період вагітності або годування груддю
Вагітність. Призначення препарату у період вагітності або годування груддю можливе лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Період годування груддю. Парацетамол проникає у грудне молоко, але у клінічно незначущих кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Не впливає.
Діти
Не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.
Спосіб застосування та дози
Препарат призначений для перорального прийому.
Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1-2 капсули кожні 4-6 годин у разі необхідності. Інтервал між прийомами має становити не менше 4 годин. Максимальна добова доза – не більше 4000 мг протягом 24 годин.
Дітям (6-12 років): по 1 капсулі (325 мг) кожні 4-6 годин у разі необхідності, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Приймати не більше 4 доз протягом 24 годин.
Тривалість лікування визначає лікар. Максимальний термін застосування без рекомендації лікаря – 3 дні.
Передозування
Ураження печінки може виникнути у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли понад 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбітоном, фенітоїном, примідоном, рифампіцином, звіробоєм чи іншими лікарськими засобами, що індуктують ферменти печінки; регулярний прийом надмірних кількостей етанолу; глутатіонова кахексія (розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голод, кахексія) застосування 5 г або більше парацетамолу може привести до ураження печінки.
Симптоми передозування у перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, крововиливи, гіпоглікемію, кому та летальний наслідок. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може проявлятися сильним болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією і розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначались також серцева аритмія та панкреатит.
При тривалому застосуванні препарату у великих дозах з боку органів кровотворення може розвинутись апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі великих доз з боку ЦНС – запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи – нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).
При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів.
Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята у межах 1 години. Концентрація парацетамолу у плазмі крові повинна вимірюватися через 4 години або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є недостовірними). Лікування N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 годин після прийому парацетамолу, але максимальний захисний ефект настає протягом 8 годин після прийому. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. У разі необхідності пацієнту внутрішньовенно ввести N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. При відсутності блювання можна застосувати перорально метіонін як відповідну альтернативу у віддалених районах поза лікарнею.
Побічні ефекти
Побічні реакції парацетамолу:
— алергічні реакції: анафілаксія, шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках (зазвичай генералізований висип, еритематозний, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т. ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
— з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності «печінкових» ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці;
— з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
— з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія;
— з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗЗ.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом та домперідоном і зменшуватись холестираміном. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений при одночасному довготривалому регулярному щоденному застосуванні парацетамолу, з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту.
Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.
Протисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), які стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатотоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами збільшується токсичний вплив препаратів на печінку.
Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.
Не застосовувати одночасно з алкоголем.
Термін придатності
5 років.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 6 або 12 капсул у блістері;
по 6 капсул у блістері, по 5 блістерів у пачці;
по 12 капсул у блістері, по 10 блістерів у пачці;
по 30 або 50 капсул у контейнері, по 1 контейнеру у пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта – капсули № 6, № 12, № 30 у блістерах; капсули № 30 в контейнерах.
За рецептом – капсули № 120 у блістерах;
– капсули № 50 у контейнерах.
Парацетамол – лекарственный препарат, который снимает сильную боль и воспаление. Выпускается в форме таблеток, свечей и детского сиропа. Для каждого вида есть своя дозировка и курс приема. Мы расскажем, как правильно снимать болевой синдром Парацетамолом, опишем его побочные действия и противопоказания к приему.
Рекомендуем к прочтению: Симптомы и лечение Остеохондроза.
Показания к применению лекарства
Парацетамол отлично подходит для симптоматического лечения сильной боли и воспалений. Врачи назначают лекарство в таких случаях:
- Головная боль;
- Возникновение альгодисменореи;
- Сильная невралгия;
- Боль в деснах и зубах;
- Воспаление в нервах позвоночника, боли в спине;
- Сильная артралгия;
- Инфекционные заболевания;
- Воспалительные процессы в организме.
Принимать Парацетамол можно без назначения врача для снятия головной и зубной боли. Однако регулярно и в больших дозах пить таблетки без консультации с доктором не рекомендуется.
Правила использования таблеток
Взрослым можно выпивать Парацетамол в виде таблеток, не превышая дозировку в 0,5 г в сутки по 3-4 раза. Максимальная доза приема за один раз – 1,5 грамма. Врачи не рекомендуют принимать лекарство более 4 грамм за один день. Парацетамол нужно пить после еды и запивать большим количеством теплой воды.
Детям с 9 лет можно принимать лекарство не более 2 грамм в день. Малышам до 6 дет нельзя давать дозу больше 2 грамм. В этом возрасте лучше рассчитывать 60 мг Парацетамола на 1 кг веса малыша. Врачи рекомендуют делить суточную дозу для детей на 4 приема.
Применение и доза для ректальных суппозиториев
Врачи разрешают использовать суппозитории Парацетамол для детей от 1 месяца. Разовая доза – не более 15 мг на каждый килограмм веса тела малыша. Максимальная суточная дозировка не должна превышать 60 мг на 1 кг. Желательно использовать препарат за 3 приема в день.
Для взрослых можно использовать разовую дозу Парацетамола не больше 1,5 грамм. Максимум в сутки – 4 грамма лекарства.
Детям до 6 лет можно давать 2 грамма Парацетамола в день. Врачи советуют поделить дозировку на 2 приема в сутки.
Лекарственный сироп
Сейчас можно приобрести Парацетамол в виде сиропа, который отлично подходит для малышей. Однако нужно внимательно соблюдать дозировку для определенного возврата:
- Малышам с 2 месяцев и до года – не более 5 мл лекарства;
- Детям до 5 лет – 8 мл сиропа;
- От 5 до 11 лет – не превышать дозировку в 20 мл сиропа;
- Взрослым с весом от 60 кг – 30-40 мл лекарства в сутки.
Прием сиропа лучше поделить на 4 приема в день особенно для малышей. Если у ребенка состояние после лекарства не улучшится, нужно сразу сообщить об этом лечащему врачу.
Противопоказания к приему лекарства
Врачи запрещают принимать таблетки Парацетамол в таких случаях:
- Высокая чувствительность к составу препарата;
- Проблемы с работой печени;
- Малое количество глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы в организме;
- Зависимость от алкоголя;
- Болезни крови;
- Сильная анемия;
- При лейкопении;
- Присутствие синдрома Жильбера
- Сильная гипербилирубинемия.
Если принять таблетки при данных заболеваниях, могут начаться сильные побочные действия и осложнения. В таком случае нужно срочно обратиться в больницу.
Побочные действия препарата
Где возникает | Побочное действие |
Врачи обязаны предупредить пациентов о возможных побочных действиях на Парацетамол. В иммунной системе могут начаться такие осложнения: |
|
В желудке могут начаться такие осложнения: |
|
В кровеносной системе возникают такие побочные действия: |
|
Другие побочные действия: |
|
При проявлении одного или нескольких побочных действий нужно срочно обратиться к врачу. Возможно, пациенту нужно снизить дозировку лекарства или полностью отменить прием Парацетамол при индивидуальной непереносимости.
Взаимодействие с лекарствами
Важно знать, как проявляется действие Парацетамола при параллельном приеме других лекарств. Вот список основных взаимодействий и реакций:
- Всасывания Парацетамол значительно ускоряется при параллельном приеме метоклопрамида;
- Скорость всасывания уменьшиться при использовании холестирамина;
- При параллельном приеме варфарина и кумарина есть большой риск возникновения кровотечения;
- Прием барбитуратов снизит эффект от парацетамола и жар у пациента будет спадать медленнее;
- Фенитоин и карбамазепин усилят побочные эффекты Парацетамола на печень пациента. То же самое касается и параллельного приема гепатотоксических средств;
- Если принимать изониазид и Парацетамол в больших дозах, может начаться гепатотоксический синдром;
- Запрещено принимать лекарство вместе с любым алкоголем.
Если Парацетамол назначил врач для длительного лечения, нужно обязательно ему перечислить, какие вы принимаете препараты в данный момент. Данная информация поможет доктору скорректировать дозу лекарства и частоту приема для правильного лечения.
Особенности применения препарата
Нужно учесть некоторые нюансы при приеме Парацетамола, которые могут повлиять на состояние здоровья пациента. Вот некоторые полезные советы от врачей:
- Если у пациента есть болезни печени или почек необходимо посоветоваться с доктором перед приемом Парацетамола;
- При приеме других анальгетиков важно правильно скорректировать дозировку лекарства. Нужно обязательно проконсультироваться с врачом;
- Если принимать Парацетамол при сепсисе, у пациента может начаться метаболический ацидоз. В этом случае нужно срочно обратиться в больницу. Симптомы данного проявления – тошнота, проблемы с аппетитом и трудное дыхание;
- При артритах необходимо принимать анальгетики ежедневно. В случае Парацетамола нужно обязательно проконсультироваться с доктором;
- Запрещено принимать лекарство с другими средствами, которые содержат активное вещество парацетамол. Дозировка может быть превышена, что приведет к опасным побочным действиям;
- Если болевые симптомы после приема Парацетамола не проходят, ни в коем случае нельзя повышать дозу. Нужно прекратить прием препарата и сразу посетить врача.
Прием лекарства в момент беременности
Врачи запрещают принимать Парацетамол беременным женщинам. Исключение можно сделать только в том случае, если это жизненно необходимо для матери. Дозировку и частоту приема должен установить врач.
При кормлении грудью лекарство нужно применять с осторожностью. Исследования показали, что вещество в незначительном количестве попадает в грудное молоко и не вредит малышу. Однако может начаться аллергическая реакция в индивидуальном случае, которая приведет к опасным последствиям.
Передозировка лекарством
Сильные проблемы с печенью могут возникнуть у взрослых людей, которые приняли более 10 грамм Парацетамола. Для некоторых пациентов может быть опасна доза и в 5 грамм за один прием. Под фактор риска попадают такие люди:
- Принимающие длительное время препараты, которые индуцируют ферменты в печени;
- Часто принимающие алкоголь;
- С недостаточностью в глутатионовой системе;
- При расстройствах в пищеварительном тракте;
- Пациенты с ВИЧ заболеванием;
- При частых голоданиях;
- При кахексии.
Нужно помнить, что поражение в области печени может возникнуть только через 48 часов после приема большой дозы Парацетамола. Обычно в первые сутки при передозировке возникают такие симптомы:
- Сильная бледность на коже;
- Тошнота и приступы рвоты;
- Человек полностью теряет аппетит;
- Сильные боли в животе.
Нужно помнить, что почечная недостаточность при сильной передозировке может привести к летальному исходу. Поэтому важно при первых же симптомах обращаться в больницу.
Недостаточность в работе почек проявляется болью в области поясницы и сердечной аритмией.
Если принимать Парацетамол в больших дозах регулярно могут начаться такие проблемы с системой кроветворения:
- Приступы анемии;
- Возникновение агранулоцитоза;
- Сильная лейкопения;
- Проявление тромбоцитопении.
Нужно знать, что передозировка может проявляться такими побочными действиями:
- Сильное головокружение;
- Нарушение ориентации;
- Почечная колика;
- Возникновение капиллярного некроза;
- Сильный нефрит.
Пациентам с передозировкой Парацетамола нужно срочно вызвать Скорую Помощь. Помните, что начинаться все может с тошноты и рвоты, а потом перейти в большие проблемы с печенью и почками. Именно поэтому нужно пациента срочно доставить под присмотр врачей.
Если передозировка произошла в течение часа, рекомендуется принять активированный уголь. Врачи назначают прием ацетилцистеина в течение суток. Важно в этот момент постоянно проверять концентрацию вещества в плазме и корректировать терапию. Иногда антидот нужно вводить через вену в тяжелых случаях.
Правила хранения препарата
Держать Парацетамол нужно в оригинальной упаковке при температуре не больше 24 градусов. Срок годности лекарства – 2 года. Желательно хранить препарат подальше от детей.
Аналоги лекарства
Для снятия боли и воспаления врач может назначить другой препарат с аналогичным составом и эффектом. Вот список похожих лекарств:
- Рапидол;
- Цефекон Д;
- Панадол для взрослых и детей;
- Эффералган;
- Калпол;
- Гриппостад в виде напитка;
- Анапирон;
- Апап;
- Инфулган;
- Милистан.
Каждый из этих препаратов имеет свою инструкцию, дозировку и побочные действия. Поэтому если выбираете аналогичное лекарство, обязательно перед приемом изучите подробную информацию о нем.
Стоимость лекарства
Сейчас можно приобрести в любой аптеке препарат Парацетамол по таким ценам:
- Таблетки Парацетамол по 200 мг – цена за 10 штук составляет 3 руб;
- Парацетамол в таблетках по 500 мг – 10 штук стоят 7 руб;
- Ректальные свечи Парацетамол 500 мг – 51 руб за 10 штук;
- Сироп Парацетамол 120 мг – флакон на 100 мл стоит 52 руб.
Отзывы о препарате
Лекарство Парацетамол принимают довольно часто для снятия любой боли и дискомфортных ощущений. Именно поэтому препарат проверен и имеет массу отзывов от пациентов. Мы представим для вас несколько из них:
- Ирина, 28 лет. Парацетамол всегда есть в моей аптечке на случай головной боли или мигрени. Выпиваю 1 таблетку в день, если мучает головная боль после рабочего дня. Но стараюсь ежедневно не употреблять лекарство, так как оно может принести вред печени. Действует препарат в течение 20 минут и справляется даже с самой сильной болью. Радует его низкая цена и доступность в любой аптеке. Особенно хорошо справляется с зубной болью после визитов к стоматологу;
- Олег, 49 лет. Постоянно с женой используем Парацетамол для уменьшения температуры при гриппе. Если сильный жар и простуда можно использовать данный препарат. Даже сыну даем, если у него 37-38 градусов. Сбивает температуру в течение получаса и улучшает состояние. Единственное – не помогает при сильном жаре в 40 градусов. Для таких случаев нужно использовать более мощные препараты;
- Марина, 39 лет. Открыла для себя недавно Парацетамол в виде детского сиропа. Врач назначил его, когда мой 2-летний сын заболел гриппом. Главное при приеме соблюдать дозировку, чтобы у ребенка не началась аллергия. Сироп быстро снимает жар, температуру и возвращает силы и бодрость малышу. Теперь Парацетамол постоянно присутствует в нашей аптечке для лечения гриппа и простуды. Сама принимала сироп в момент болезни. На взрослых он тоже отлично действует и поднимает на ноги.
Производитель: СТИРОЛБИОФАРМ ООО УКРАИНА ГОРЛОВКА
Международное название: Paracetamol
Содержание: парацетамолу 325 мг
Применение: Головний біль, зубний біль, м’язовий біль, болісні менструації, невралгія, радикуліт, біль у суглобах, післяопераційний біль тощо
ВНИМАНИЕ! Цены действуют только на оформление заказов через сайт.В аптеке другая цена на данный товар.
ЗАТВЕРДЖЕНО
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг
(PARACETAMOLUM 325 mg)
Склад лікарського засобу:
діюча речовина: 1 капсула містить парацетамолу 325 мг;
допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат.
оболонка капсули містить: желатин; еритрозин (Е 127); барвник «жовтий захід» FCF (E 110); тартразин (Е 102); титану діоксин (Е 171); амарант (Е 123); барвник «хіноліновий жовтий» (Е 104).
Лікарська форма. Капсули.
Тверді желатинові капсули з червоно-оранжевою непрозорою кришечкою та жовтим непрозорим корпусом або рожевою непрозорою кришечкою та непрозорим корпусом кольору «резеда», що містять порошок білого кольору.
Назва і місцезнаходження виробника.
ТОВ «Стиролбіофарм».
Україна, 84610, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 97.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол. Код АТС N02B E01.
Капсули містять парацетамол – аналгетик і антипіретик (знеболювальний та жарознижувальний засіб). Парацетамол швидко та майже повністю абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30-60 хвилин. Період напіввиведення становить 1-4 години. Рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму. Зв’язування з білками плазми варіабельне. Виводиться переважно нирками у формі кон’югованих метаболітів.
Показання для застосування. Головний біль, включаючи мігрень та головний біль напруги; біль у спині; ревматичний біль; біль у м’язах; періодичні болі у жінок; невралгії; зубний біль; полегшення симптомів застуди та грипу, таких як гарячка, ломота, біль.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія.
Належні заходи безпеки при застосуванні. Необхідно порадитися з лікарем стосовно можливості застосування препарату пацієнтам з порушеннями функції нирок і печінки.
Слід враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.
Не перевищувати зазначених доз.
Не приймати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.
Якщо головний біль стає постійним або симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітність. Призначення препарату у період вагітності або годування груддю можливе лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Період годування груддю. Парацетамол проникає у грудне молоко, але у клінічно незначущих кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.
Діти. Не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.
Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для перорального прийому.
Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1-2 капсули кожні 4-6 годин у разі необхідності. Інтервал між прийомами має становити не менше 4 годин. Максимальна добова доза – не більше 4000 мг протягом 24 годин.
Дітям (6-12 років): по 1 капсулі (325 мг) кожні 4-6 годин у разі необхідності, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Приймати не більше 4 доз протягом 24 годин.
Тривалість лікування визначає лікар. Максимальний термін застосування без рекомендації лікаря – 3 дні.
Передозування. Ураження печінки може виникнути у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли понад 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбітоном, фенітоїном, примідоном, рифампіцином, звіробоєм чи іншими лікарськими засобами, що індуктують ферменти печінки; регулярний прийом надмірних кількостей етанолу; глутатіонова кахексія (розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голод, кахексія) застосування 5 г або більше парацетамолу може привести до ураження печінки.
Симптоми передозування у перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, крововиливи, гіпоглікемію, кому та летальний наслідок. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може проявлятися сильним болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією і розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначались також серцева аритмія та панкреатит.
При тривалому застосуванні препарату у великих дозах з боку органів кровотворення може розвинутись апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі великих доз з боку ЦНС – запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи – нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).
При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів.
Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята у межах 1 години. Концентрація парацетамолу у плазмі крові повинна вимірюватися через 4 години або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є недостовірними). Лікування N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 годин після прийому парацетамолу, але максимальний захисний ефект настає протягом 8 годин після прийому. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. У разі необхідності пацієнту внутрішньовенно ввести N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. При відсутності блювання можна застосувати перорально метіонін як відповідну альтернативу у віддалених районах поза лікарнею.
Побічні ефекти.
Побічні реакції парацетамолу:
— алергічні реакції: анафілаксія, шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках (зазвичай генералізований висип, еритематозний, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т. ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
— з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності «печінкових» ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці;
— з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
— з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія;
— з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗЗ.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом та домперідоном і зменшуватись холестираміном. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений при одночасному довготривалому регулярному щоденному застосуванні парацетамолу, з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту.
Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.
Протисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), які стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатотоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами збільшується токсичний вплив препаратів на печінку.
Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.
Не застосовувати одночасно з алкоголем.
Термін придатності. 5 років.
Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 6 або 12 капсул у блістері;
по 6 капсул у блістері, по 5 блістерів у пачці;
по 12 капсул у блістері, по 10 блістерів у пачці;
по 30 або 50 капсул у контейнері, по 1 контейнеру у пачці.
Категорія відпуску. Без рецепта – капсули № 6, № 12, № 30 у блістерах; капсули № 30 в контейнерах.
За рецептом – капсули № 120 у блістерах;
– капсули № 50 у контейнерах.